Metz er en tradinsjonsrik prodesent av elektronblitzer og har alltid vært representert i Norge. I april overtar Focus Nordic Norway agenturet.
Focus Nordic Norway AS (tidligere Aronsen AS) har inngått avtale med Foto Fritzen om å overta importen av Metz blitser fra 1. april 2010 og Bjørn Fritzen vil gå inn i Focus Nordic fra samme dato.
Metz har i alle år blitt betraktet som en seriøs og kvalitetsmessig anerkjent produsente av blitser til både amatører og profesjonelle fotografer. Metz har i flere tiår vært markedsleder på bl.a. proffmarkedet og har et meget stort utvalg av blitser, fra kompaktblitzer med ledetall 20 til proff stavblitser med ledetall 76. De aller fleste modellene blir produsert på Metz-fabrikken i Tyskland. Kvalitet har gjort Metz til en ledende blitsprodusent med mange utmerkelser og priser, blant annet både EISA- og TIPA-priser de siste årene.
"Bjørn Fritzen er en veteran i fotobransjen og har jobbet med Metz siden 1975. Med hans erfaring fra bransjen håper og tror vi at dette samarbeidet skal styrke både Metz og vårt firma i fremtiden", skriver Focus Nordic Norway i en pressemelding.
Knut Aronsen, administrerende i Focus Nordic Norway, er glad for at denne avtalen er kommet på plass. Det er sterk vekst i tilbehør til digital speilrefleks, og Metz er blant markedslederne.
Focus Nordic Norway AS er et datterselskap av Focus Nordic AB som allerede representerer Metz i Danmark, Sverige og Finland.

I Fotografi.no og Forbrukerinspektørenes bildeskole på Forbrukerinspektørene på NRK1 i kveld kan du lære hvordan du bestiller fotobøker av bildene dine. Samtidig tester vi seks forskjellige fotobøker.
8.sep 2010 kl.10:46 Les mer »Nikon tar mål av seg å konkurrere med Canons kompakt-flaggskip PowerShot G11. Nikon Coolpix P7000 ligner til og med kompakten den utfordrer.
8.sep 2010 kl.10:26 Les mer »Epson har lansert fire nye projektorer – to for hjemmekinoentusiasten to rimelige 1080p projektorer.
6.sep 2010 kl.10:00 Les mer »Torsdag åpnet utstilling med Hedevig Anker i Stenersenmuseet i Oslo.
6.sep 2010 kl.09:48 Les mer »Vi har utvidet og fornyet våre fotokurs som ligger fritt tilgjengelig for våre lesere.
25.aug 2010 kl.19:45 Les mer »I kveld kl 19.45 skal Forbrukerinspektørene på NRK1 og Fotografi.nos redaktør Morten Løberg lære deg hvordan du sikrer bildene dine.
31.aug 2010 kl.13:31 Les mer »Nordic Light og Pål Hermansen legger ut på havørnjakt på Smøla i september.
30.aug 2010 kl.16:29 Les mer »Fotografiska i Stockholm er et av Europas nye fotografiske møtesteder, skriver Bjørn Falch Andersen fra den svenske hovedstaden.
29.aug 2010 kl.09:43 Les mer »