Working...

Årets fotograf:

Silje Nilsen gjorde rent bord

Aldri har vi sett maken til opphenting i Årets fotograf: Silje Nilsen hanket inn 24 poeng i siste runde, slo Arne Strømme med tre poeng i sammendraget og vant.

Og ikke nok med det: Siri Juell Rasmussen fikk 17 poeng i fjerde og siste runde og tok tredjeplassen sammenlagt. Nilsen og Juell Rasmussen lå på henholdsvis fjerde og sjetteplass etter tre runder, men når de to faktisk fikk poeng for alle bildene de sendte inn til fjerde runde var det klart at de klatret oppover på resultatlista.

Silje Nilsen tok også det beste bildet i fjerde runde, og kan dermed innkassere både et Nikon Coolpix S600 og en Apple MacBook Air i henholdsvis førstepremie og priemien for å ha blitt kåret til Årets fotograf. Du kan se alle premierte bilder fra fjerde runde i Fotografi nr. 8 som utkommer i morgen.

Her er de ti beste i sammendraget:

1. Silje Nilsen
2. Arne Strømme
3 Siri Juell Rasmussen
4. Hans Erik Børve
5. Svend W. Langen
6. Per Hagen
7. Ståle Lindheim
8. Charlotte Spetalen
9. Helebe Fjell
10. Jon-Petter Thorsen



Tips en venn

Working...


Påmelding gratis nyhetsbrev

Working...


Kommentarer til artikkel

Working...
Working...


På forsiden nå

 Nye gratis fotokurs på Fotografi.no

Nye gratis fotokurs på Fotografi.no

Vi har utvidet og fornyet våre fotokurs som ligger fritt tilgjengelig for våre lesere.

25.aug 2010 kl.19:45 Les mer »
 Bildeskolen med FBI og Fotografi.no ruller videre

Bildeskolen med FBI og Fotografi.no ruller videre

I kveld kl 19.45 skal Forbrukerinspektørene på NRK1 og Fotografi.nos redaktør Morten Løberg lære deg hvordan du sikrer bildene dine.

31.aug 2010 kl.13:31 Les mer »
 Ørnefotografering med Pål Hermansen

Ørnefotografering med Pål Hermansen

Nordic Light og Pål Hermansen legger ut på havørnjakt på Smøla i september.

30.aug 2010 kl.16:29 Les mer »
 Vi besøker Fotografiska

Vi besøker Fotografiska

Fotografiska i Stockholm er et av Europas nye fotografiske møtesteder, skriver Bjørn Falch Andersen fra den svenske hovedstaden.

29.aug 2010 kl.09:43 Les mer »
 På tur med Holga

På tur med Holga

Til daglig arbeider de som fotojournalister i finanspressen, på fritiden fotograferer de med et billig plastkamera. Nå stiller de ut sammen.

29.aug 2010 kl.09:20 Les mer »
 Someone out

Someone out

"Someone out" er en fotodumentar av fotograf Fatima Elkadi som handler om etterkrigsbarna i Nepal.

28.aug 2010 kl.17:46 Les mer »
 2 ganger Strömholm til Nordic Light

2 ganger Strömholm til Nordic Light

Joakim Strömholm – sønn av den legendariske svenske fotografen og læreren Christer Strömholm – kommer til Nordic Light neste år, med både egne og farens bilder.

27.aug 2010 kl.18:05 Les mer »
 NRK og Fotografi.no med bildeskole

NRK og Fotografi.no med bildeskole

Forbrukerinspektørene på NRK1 starter i kveld en serie om hvordan du best utnytter kameraet og tar vare på og deler digitale bilder med andre. Fotografi.nos redaktør Morten Løberg er FBIs ekspert og "reddende engel".

25.aug 2010 kl.10:11 Les mer »
FOTOGRAFI.NO. Redaktør: Morten M. Løberg. Ansv. utgiver: Tore Holter.